alis'in defteri

tam bir alis olmak, zamansız, boyutsuz ve tutarlı. korkunç mu? biraz yabancı..

sinir uçları

bebek gibi kel kaldığım ve yattığım yerden kaldırılamadığım ve -ağır olmasalar dahi- bazı şeyleri kaldıramadığım bir günde olduğum doğrudur.

harekete karar veremeyerek -yani yakalanmamak için en savunmasız yaş-akıtan hallerle- yüzümdeki ifadeyi hemencek dondurduğum ve gün ezen hareketsizlikteki haklı açlığım için bir kaba doğal yoğurt doldurduğum ve kaşlarımı -istemsiz- birbirine yapyakın durdurduğum bir günde olduğum da doğrudur.

taş evlerin gölgeleriyle kimim kimsem inanmadan yıkıldığım ve içimdeki harcın katılaştığı bilinmediğinden için için yakıldığım ve gerçekten başkasına ufacık gelen şeylere ömürlük takıldığım -bugüne has olmadan ve artık içime yas doldurmadan, çünkü hayat devr-i daim, tam da bu sebeple her daim- doğrudur.

çocuklarını balonlarla oynatan adamlar başta olmak üzere, kaç kez doğurmadığımı hiç kimselere duyurmadığım da doğrudur. sırf anlaşılmayacağımı anladığım için sustuğumda şakaklarımın sızladığı da.

kalbim acıyor dedimse -süslü kelimeler dudaklarımdan dökülsün diye değil-

kalbim acıyor dediğimde doğrudur.

gözlerim gözlerinde yaşardı. söylemem ama yine de özlüyorumdur.

***

bir şeyin olmasını istememekle, olmamasını istemek arasında fark var. olmamasını istemiyorum, bazı şeylerin. olmasının istenmemesini istiyorum. beyin az lafla çok iş yapıyor. sadece kökü bende olanlar uzayacak.

ted’de bir video. kadının koluna, beyninden gelen sinyalleri algılayan kablolar bağlanıyor. aynı akım başka bir adamın koluna da bağlanıyor. kadın kolunu kendi oynattığında, bağlı adamın kolları da oynuyor. kadının kolunu konuşmacı oynattığında adamın kolu oynamıyor. linki için tık

yani öyle.

Reklamlar

Mart 7, 2016 - Posted by | Genel

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: