alis'in defteri

tam bir alis olmak, zamansız, boyutsuz ve tutarlı. korkunç mu? biraz yabancı..

taht-ı rev âli alem

gün dönümlü çalınmış zamanlardan arka kalan, akla kalan. eko eko ve kabartmalı inişler çıkışlardan.

*

turkcell mesajı: hayirli ramazanlar! hemen RAMAZAN yazip bu mesaji cevaplayin, En guzel dileklerinizi ramazan ayi boyunca sadece 75krs a sevdiklerinizle calarkendinleterek paylasin!

aklım benle kal..

*

kimssi pyoryugi aka castaway on the moon. 2009 yapımı, yine bayıldığım yörelerden; güney kore.. senarist ve yönetmen selam çakarvari Hey-jun Lee. sevgili h. ile yazdan çalınmış bir sonbahar kılıklı haftasonuna ait bi gecede izlendi. sakin, somut, iç geçirten bir film. gerçeklik-dışı olarak algılanabilecek şekilde uçlarda kurgulanmış karakterler: kapitalizmin boynuna taktığı pembe ipekli yuları gayrı-ihtiyari söken müflis adamın, sanal alemin ileri derece kölesi kadınla platonik aşkı (tanımlar yeterince uç değil, di mi? biraz hepimiziz.. ama ne dedik? gerçeklik-dışı olabilecek şekilde uçlarda kurgulanmış dedik. yani ne sen ne ben böylesine köle, böylesine esiriz. parantezimizi uzatmak istiyoruz -hatta iç çizgi basıyoruz parent thèse’i düşünerek. yine etimolojik büyülenmeden çişimiz gelinceyedek heyecanlanıyoruz ve bi çişe gidip geliyoruz..-ne sen ne ben böylesine köle böylesine esir.. köle çalışır ve bir yere kapatılır esir.)

velhasıl kelam, ne oluyor, *spoiler* geliyor: sebeplerimizle yaşıyoruz, sebeplerimizi değiştirmek için nafile çabalıyoruz. sebep aynı kalsa da, farklı süreçler, farklı sonuçlar yaşamanın mümkün olduğunu unutarak.. ve *spoiler* burada bitiyor.

*

Reklamlar

Ağustos 13, 2012 - Posted by | alis diyor, alisin filmleri, alisin fotoları

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: